TECHNOLOGIA

Co wyróżnia naszą Inwestycję na tle innych ofert?

Osiedle „Leśne Zacisze”  realizowane jest  w technologii budynków energooszczędnych. Budynki są wykonywane z materiałów i w technologii pozwalających na uzyskanie znacznych oszczędności eksploatacyjnych. Zastosowane przez nas rozwiązania w znacznym stopniu pozwalają obniżyć wskaźnik sezonowego zapotrzebowania budynku na ciepło E. W celu obliczania współczynnika E konieczne jest określenie współczynników przenikania ciepła U wszystkich przegród budowlanych w naszym budynku tj. podłóg, sufitów, ścian, dachu, okien, drzwi wraz ze sprawdzenie kwestii występowania mostków termicznych. Oferowane przez nas budynki energooszczędne poprzez swoją konstrukcję i zastosowane rozwiązania pozwalają zmniejszyć straty energii cieplnej występujące w tradycyjnym budownictwie. Główne założenia budynków energooszczędnych zmniejszające straty energii potrzebnej do ogrzania domu:

  • wielkość budynku – kubatura ogrzewanej powierzchni
  • kształt budynku
  • liczba i wielkość zastosowanych okien
  • usytuowanie okien względem stron świata
  • materiały zastosowane do wykonania ścian, dachu, podłogi i grubość izolacji termicznej zastosowana dla poszczególnych elementów
  • rozwiązania architektoniczne niwelujące powstawanie mostków termicznych;
  • staranność wykonania izolacji i ocieplenia domu
  • zapewnienie odpowiedniej jakości wentylacji

 

W związku z tym w naszych budynkach zastosowaliśmy następujące rozwiązania:

ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne  zostały wykonane z ceramiki firmy Wienereberger Porotherm 25 P+W

– izolacja fundamentówfundamenty zaizolowane zostały izolacją przeciwwilgociową, a jako izolację termiczną fundamentów zastosowaliśmy styropian hydrofobowy gr 15 cm, który zabezpieczony został folią kubełkową. W celu eliminacji zjawiska podciągania kapilarnego stosowaliśmy izolację poziomą na ławach i ścianach fundamentowych

izolacja termiczna ścian zewnętrznych – zastosowano izolację termiczną ścian zewnętrznych budynków  ze styropianu grafitowego o grubości 20 cm oraz 25 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskany współczynnik przenikania ścian zewnętrznych oferowany w naszych budynkach posiadają bardzo dobrą izolację termiczną wyższą niż obecnie obowiązujące normy i wymagania.

stolarka okienna – zastosowane przez nas okna charakteryzuje bardzo wysoka jakość. Okna mają 7-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego, w klasie A o głębokości zabudowy 82 mm. Pakiety szybowe 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Dodatkowo zastosowane przez nas szklenia posiadają również parametr szkła bezpiecznego !!!

– drzwi zewnętrzne wejściowe do budynku to drzwi o grubości 72 mm. Charakteryzują się nie tylko wysoką estetyką, ale również posiadają bardzo dobre parametry przenikalności cieplnej, dlatego też stanowią idealne rozwiązanie do domów energooszczędnych. Zastosowane drzwi ocieplone są pianą PUR , posiadają próg aluminiowy pozwalając na uzyskanie Ud dla naszych drzwi na poziomie 1,0  W/m2!!!

Natomiast drzwi zewnętrzne wejściowe do garażu to drzwi o grubości 55 mm w zakresie parametrów cieplnych spełniają rygorystyczne normy energetyczne UE dla drzwi zewnętrznych i doskonale sprawdzają się nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Charakteryzują się znakomitymi właściwościami mechanicznymi . Zastosowano 2 zamki 3 punktowe oraz bolce antywyważeniowe. 

– bramy garażowe  zastosowano bramy segmentowe firmy Hormann z napedem. Jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu. Zastosowane bramy garażowe są bramami ciepłymi, a współczynnik U jest porównywalny ze współczynnikiem jaki mają okna stosowane w budownictwie energooszczędnym. Tak niską wartość uzyskano dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową oraz systemom uszczelniającym.

 

– pokrycie dachu – budynki pokryte są najwyższej jakości blachodachówką „na rombek”. 

 

– okna dachowe – zastosowano okna dachowe firmy np, VELUX  lub FAKRO.  

 

 elewacja Elewacja naszych budynków to eleganckie , nowoczesne rozwiązanie architektoniczne łączące w sobie : elewacje wykonaną z „blachodachówki na rombek” w połączeniu z elewacja lekko mokra. Izolacja termiczna wykonana jest ze styropianu o grubości 20 oraz 25 cm !!!

 

– przydomowa ekologiczna czyszczalnia ścieków  – w każdym z naszych budynków została zaprojektowana i wykonana indywidualna oczyszczalnie ścieków przeznaczona  do oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych. Oferowane oczyszczalnie służą do biologicznego oczyszczania ścieków i spełniają wszystkie wymagane normy ochrony środowiska. Zaletą stosowanych przez nasz oczyszczalni jest mniejsza wrażliwość na zmienne ilości dopływających ścieków w porównaniu z klasycznym układem oczyszczalni z osadem czynnym.

– ogrodzenie każdy oferowany budynek ma własny system ogrodzenia panelowego z ocynkowanych drutów stalowych, które dodatkowo pomalowane są metodą proszkową. Podobnie zabezpieczona będzie brama i furtka prowadząca do każdego z budynków.